Jaki miesiąc jest najlepszy na ślub?
Sezon ślubny zaczyna się już w maju i trwa do września. Zazwyczaj jest wtedy ciepło i słonecznie. Największe „oblężenie” jest zwłaszcza w miesiącach zawierających literę „r”.
Jedne miesiące są bardziej popularne, inne mniej. Jedni lubią słońce, inni śnieg. W środku lata może być zimno i mokro, a środek zimny zaskoczy nas wysokimi temperaturami. Pamiętajmy jednak, że niezależnie od miesiąca, w którym powiemy sakramentalne „tak”, będzie to czas wyjątkowy i niezapomniany.
Styczeń
Czy styczeń może być odpowiednią porą na zorganizowanie ślubu i wesela? A co z sesją w plenerze? W najzimniejszym miesiącu w roku ślub również może być niezapomniany, a sesja ślubna w plenerze – przepiękna i nietuzinkowa (z pewnością wszyscy nasi znajomi biorą ślub w miesiącach letnich).
Ślub w tym miesiącu ma oczywiście swoje wady, np. jest zimno, dzień jest krótszy (już o 16:00 jest ciemno). Plusem jest oczywiście śnieg, dzięki któremu sesja ślubna z pewnością wyjdzie piękna oraz poświąteczny nastrój (kościół jest jeszcze ozdobiony).
Luty
Luty również nie cieszy się zbyt dużą popularnością wśród par planujących ślub. A przecież to w tym miesiącu zazwyczaj przypada ostatnia sobota karnawału, a także dzień zakochanych. Luty obfituje w śnieg, co oczywiście też jest plusem. Wspaniały mroźny i śnieżny krajobraz z pewnością doda uroku naszym ślubnym zdjęciom.
Marzec
Niewiele par decyduje się na ślub w marcu. Dlaczego? Śnieg topnieje, jest szaro i brzydko. Marzec to też okres Wielkiego Postu, a w nim powinniśmy wystrzegać się hucznych zabaw. Jeśli natomiast planujemy ślub cywilny, bez dużego wesela – miesiąc ten będzie idealny. Bez problemu zarezerwujemy salę, catering czy tort.
Kwiecień
Kwiecień jest pierwszym wiosennym miesiącem, w którym możemy się pobrać. Drzewa i krzewy powoli budzą się do życia, dookoła słychać śpiewy ptaków. W kwietniu najczęściej przypada Wielkanoc, a przed nią, w czasie Wielkiego Postu śluby kościelne nie są odprawiane. Dlatego wiele par decyduje się powiedzieć sakramentalne „tak” właśnie w dniu Wielkiej Nocy. Pamiętajmy też, że kwiecień to dopiero początek wiosny. Zdarza się, że jeszcze w połowie miesiąca na chodnikach leży śnieg. Przygotowując ślub w kwietniu musimy być przygotowani na każdą ewentualność.
Maj
To właśnie w maju rozpoczyna się sezon ślubów. W końcu jest to miesiąc miłości. Kwiaty i drzewa budzą się do życia, wokół robi się zielono. Jest to idealna pora jeśli nie lubimy upałów. Dawniej małżeństwa zawierane w maju postrzegane były jako nieszczęśliwe. Istnieje nawet powiedzenie: ”W maju ślub, szybki grób” Możemy też spotkać się z opiniami, że przecież w nazwie maj nie ma litery „r”, co może przynieść pecha. Nie wierzmy jednak w zabobony, bo jeśli nasza miłość do drugiej osoby jest szczera i prawdziwa, to nieważne w jakim miesiącu się pobierzemy – i tak będziemy szczęśliwi.
Czerwiec
W czerwcu jest ciepło, słonecznie i…w nazwie miesiąca jest litera „r”. Jest to wprawdzie późna wiosna, ale czasem wysokie temperatury mogą o sobie dać znać. W tym miesiącu pojawiają się przepyszne warzywa i owoce, np. truskawki, które mogą być dodatkiem wielu dań i napojów. Czerwiec jest bardzo popularnym miesiącem dlatego o rezerwacji sali czy fotografa musimy pomyśleć minimum rok wcześniej. W czerwcu wzięła ślub książęca para – Katie i William.
Lipiec
Lipiec to kolejny oblegany miesiąc. W nazwie nie ma litery „r”, ale jest za to ciepło, słonecznie i zielono. Minusem mogą być bardzo wysokie temperatury, niespodziewane opady deszczu lub burze. Wybierając salę zwróćmy uwagę czy jest klimatyzacja.
Sierpień
Sierpień do najpopularniejszy miesiąc ślubów. Chyba każda para chce się pobrać właśnie w tym miesiącu. Dlaczego? Być może dlatego, że jest to najpiękniejszy miesiąc w sezonie letnim. Jest wtedy ciepło, słonecznie i często sucho. Ślub w sierpniu ma też swoje minusy. Zbyt wysokie temperatury są bardzo męczące, zwłaszcza gdy na sali weselnej nie ma klimatyzacji. Należy też uważać na jedzenie, które szybko może się psuć (ciasta z kremem całkowicie odpadają!). Kolejny minusem jest też duże oblężenie, w tym czasie bardzo wiele par decyduje się na ślub więc naszą wymarzoną salę będziemy musieli zarezerwować z rocznym wyprzedzeniem (niektóre pary robią rezerwację nawet 3 lata wcześniej!). Nie zapominajmy też, że sierpień to miesiąc urlopowy i wielu naszych gości może w tym czasie wyjechać.
Wrzesień
We wrześniu często możemy cieszyć się piękną pogodą. Nie jest już tak upalnie jak w lipcu czy sierpniu, ale wciąż jest ciepło, słonecznie i niezwykle przyjemnie. A gdy państwo młodzi zdecydują się na podróż poślubną czeka ich miła niespodzianka – we wrześniu wszystkie wyjazdy są zwykle tańsze niż w sezonie wakacyjnym.
Październik
Dlaczego październik? Nie ma już takich upałów jak latem, nie jest jeszcze zimno. Drzewa i krzewy mienią się złotem – zdjęcia w takiej scenerii wyjdą niesamowite. Minusem są częste opady deszczu, dlatego warto zaopatrzyć się wcześniej w ślubny parasol.
Listopad
Kolejny mało popularny miesiąc wśród par planujących ślub. Dla większości listopad kojarzy się z dniem wszystkich świętych. Zaczyna być chłodno, czasem nawet pada już śnieg. Jest to jednak doskonały czas dla par szukających oszczędności w weselu. W listopadzie wynajęcie sali, fotografa czy orkiestry z pewnością jest tańsze niż np. w sierpniu.
Grudzień
Do świąt Bożego Narodzenia panuje Adwent i w tym czasie powinniśmy się wystrzegać hucznych zabaw. Co innego jednak po Wigilii! Jest to wspaniały czas: cudowna atmosfera, kościół świątecznie przybrany, a na dworze (zazwyczaj) prószy śnieg. Takiej daty ślubu z pewnością nikt nie zapomni.
Źródło: https://abcweselne.pl/